Klimatizace

Na počkání provádíme servis klimatizace novou profi plničkou BOSCH, která dokonale odsaje staré kapaliny, vyčistí celou soustavu, provede tlakový test těsnosti soustavy, detekuje případný únik a následně doplní potřebný olej a chladivo s přesností na 1g.

Profesionální plnička klimatizace od BOSCHE v našem servisu HAHN v Kravařích u Opavy Vám zajistí maximální kvalitu při údržbě Vaší klimatizace ve vozidle. Doplní nové chladivo s přesností na 1g, promaže celý systém olejem a navíc přidá kontrastní UV látku, která odhalí případné úniky chladiva. Rovněž odsaje veškeré staré kapaliny, vyčistí celou soustavu a provede test těsnosti. Vaše klima tak bude fungovat na 100%. Čištění a plnění klimatizace se doporučuje provádět minimálně 1x za 2 roky. Navštivte náš autoservis v Kravařích a přesvědčte se, jak moderní zařízení používáme a navíc za velmi výhodné ceny.

Pravidelný servis zahrnuje:

  • desinfekce ventilace
  • výměna chladiva
  • vakuování
  • naplnění olejem a chladivem

vaši klimatizaci zbavíme zdraví škodlivých mikroorganizmů, plísní a jejich nepříjemných dráždivých účinků včetně zápachu. Provedeme základní údržbu i složité opravy jednotlivých komponent.

Bez pravidelné údržby nebude vaše klimatizace fungovat správně nebo si po čase vyžádá investici do opravy!

servis klimatizací

Nejčastější závady:

  • Přirozený únik chladícího média o 5-10% ročně snižuje účinek chlazení
  • Hromadící se nečistoty a voda v systému zatěžují zařízení klimatizace a zvyšují pravděpodobnost poruchy
  • Na výměníku klimatizace se vytvářejí plísně a baktérie, které jsou zdraví škodlivé a zapáchají
  • Stejně jako váš motor, tak i klimakompresor vyžaduje pravidelný servis ( výměny oleje atd.) jinak hrozí jeho poškození

1.PLNĚNÍ KLIMATIZACE AUTOMATEM

Délka úkonu přibližně 60 minut.

Plně automatický přístroj odsaje staré chladivo spolu se starým olejem, čímž systém zbaví mechanických nečistot a vlhkosti. Následně provedeme vakuování, které slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti systému. Nakonec doplníme nový olej a chladivo na výrobcem předepsané hodnoty. Tato údržba se provádí minimálně 1x ročně, aby se obměnila náplň oleje v kompresoru klimatizace a doplnilo chybějící chladivo.

2.ČIŠTĚNÍ VENTILACE DEZINFEKČNÍM SPREJEM

Nejúčinnější čištění klimatizace dezinfekčním sprejem přímo na výparník, na kterém se tvoří 90% všech bakterií a plísní. Dalším místem tvorby těchto mikroorganismů jsou průduchy ventilace, které rovněž vyčistíme stejnou technologií. Délka úkonu cca 20 minut včetně výměny filtru.

3.OPRAVY KLIMATIZACE

Opravy klimatizací jsou technicky,časově i cenově náročné, proto doporučujeme předcházet opravám kvalitní údržbou. Pokud již dojde k poruše, je třeba nejprve velmi přesně identifikovat závadu pomocí speciálních diagnostických pomůcek.